درباره باغ وحش ازمیربیشتر بدانید

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

باغ وحش ازمیر

باغ وحش ازمیر که در سال 2008 افتتاح شد، بزرگترین پارک حیات وحش اروپا و یکی از معتبرترین پروژه های شهر ازمیر است. تمهیدات در نظر گرفته شده در منطقه، زمینه را برای زندگی و رشد راحت گیاهان و حیوانات پارک فراهم کرده. بطوریکه جمعیت 1408 حیوان از 128 گونه ساکن پارک حیات وحش ازمیر درحال تکثیر است. پارک ملی و پارک طبیعی ازمیر بعنوان یکی از اعضای مجمع باغ‌وحش‌های و آکواریوم‌های اروپا (EAZA) بین کودکان بسیار محبوب است. فیل آسیائی، شیر، ببر، گربه وحشی آمریکایی، پرندگان شکاری، کفتار و همینطور آشیانه گرگ، جزیره میمون، باغ وحش کودکان، یک مرکز گرمسیری، یک کافه تریا و یک مغازه سوغاتی از جاذبه های پارک هستند.

 

 

ساعات بازدید و ورودی

پارک حیات وحش ازمیر ۳۶۵ روز از سال و ۷ روز هفته برای بازدید عموم آزاد می باشد. در آخر هفته ها، روز های ویژه، اعیاد و تعطیلات رسمی می توانید از این پارک دیدن کنید. همچنین این پارک از ساعت ۹ همه روزه آماده خدمت رسانی می باشد. ساعات بسته شدن پارک بر حسب طول روز، شرایط آب و هوایی متغیر و بسته به در نظر گرفتن رفتار طبیعی روزانه حیوانات در تابستان، زمستان، بهار و پاییز تغییر می کند. بعد از بسته شدن درها پذیرش بازدید کنندگان صورت نخواهد گرفت. با توجه به تراکم بازدیدکنندگان، مسئولین با اطلاعیه هایی شروع به تخلیه محوطه کرده و در عرض یک ساعت محوطه کلا خالی شده و بازدید پایان می پذیرد.

 

 

هزینه های ورود برای سال ۲۰۱۹

ورودی تخفیف دار برای دانش آموزان و دانشجویان ۳/۵ لیر- بلیت تمام بها ۸ لیر

ورودی های رایگان

بازدید برای کودکان ۰-۶ سال، کلیه روزها به صورت رایگان می باشد.

افرادی که کارت های مربوطه را داشته باشند:

  • معلولین و همراهانشان
  • بستگان شهدا و جانبازان
  • اعضای رسانه و مطبوعات که دارای کارت زرد رسانه هستند هم می توانند به طور رایگان از این پارک دیدن نمایند.

روزهای چهارشنبه و جمعه در بازدیدهای مدارس، از دانش آموزان و معلمان هزینه ورودی دریافت نمی شود. ورودی از قسمت باجه های دریافت «ژتون پارک» و «ازمیر کارت» دریافت می شود.

 

 

نحوه دسترسی به پارک حیات وحش

با روش های زیر می توانید به پارک حیات وحش ازمیر واقع در ساسالی دسترسی یابید: توسط اتوبوس های شماره ۷۷۷ که از اسکله کشتی های کارشی یاکا حرکت می کنند و نیز با اتوبوس های شماره ۷۵۱ که از مرکز حمل و نقل چیئیلی حرکت می کنند.بازدیدکنندگانی که از سامانه حمل و نقل عمومی ازمیر (ایزبان) استفاده می کنند می توانند با اتوبوس های شماره ۷۵۱ از مرکز چیئیلی به پارک حیات وحش ازمیر برسند. افرادی که برای دسترسی مسیر بزرگراه را انتخاب خواهند کرد در مسیر منطقه صنعتی سازمان یافته آتاترک ( بدون ورود به منطقه صنعتی) و بدون انحراف از مسیر ، تابلوهای پارک حیات وحش ساسالی ازمیر را خواهند دید (https://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/288). برای خودروهایی که از مسیر چیئیلی و یا کارشی یاکا می آیند نیز هنگام وارد شدن به منطقه صنعتی سازمان یافته آتاترک تابلوهای مربوط به پارک را مشاهده خواهند کرد.