درباره شهر فوچابیشتر بدانید

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

فوچا کجاست ؟ ‏

مساحت آن ۲۲۸ کیلومترمربع و موقعیت آن در ۷۰کیلومتری ازمیر می باشد. جمعیت سال ۲۰۱۴ آن ۳۰۰۰۲ نفر بود. فوچا توسط خلیج های منه من و چاندارلی احاطه شده است. نام آن برگرفته از فوک ها می باشد. فوچا با فوک ها و آسیاب های بادی شناخته شده است.

در این بخش مناطق مسکونی فوچای جدید و قدیم موجود وجود دارند. منابع تاریخی حاکی از آن است که فوچای جدید نام خود را از قلعه ساخته شده توسط جنوئیس که به دلیل تجارت زاج آن را ساخته بودند گرفته است. شهر باستانی Phokaia داخل مرزهای این بخش قرار گرفته است. در فوچا تئاتر، معبد آتنا و حیاط مقدس، فضای مقدس بندر که گمان می رود متعلق به Kybele می باشد و قبر Pers Anıt که به عنوان خانه سنگی در ۷ کیلومتری شرق فوچا واقع شده وجود دارند. در این بخش حصارهای مربوط به دوره های بیزانس، جنوئیس و عثمانی به همراه مسجد فاتیح (به نام سلطان محمد فاتح ساخته شده است) و گرمابه های شیطان نیز به لحاظ گردشگری مورد توجه واقع می شوند.‏

آرامگاهی به جا مانده از دوره هخامنشی در این منطقه قرار گرفته است و در بین افراد محلی به برج سنگی (به ترکی استانبولی: Taş Kule) معروف است. این بنا همانند آرامگاه کورش بزرگ به شکل هرم است و برای ساخت آن از سنگ آهک استفاده شده است. این آرامگاه در سال 470 پیش از میلاد ساخته شده و آرامگاه یک شاهزاده پارسی است. نقاشی موجود در داخل آن یک شاهزاده هخامنشی و خدمتکاران وی را به تصویر کشیده که پوشش و لوازم موجود در آن به وضوح به هخامنشی بودن این مقبره اشاره دارد.