درباره اقامت در کشور ترکیهبیشتر بدانید

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

‎روشهای دریافت اقامت ترکیه کدامند؟

  • دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک، سرمایه گذاری ثابت و سپرده گذاری بانکی)
  • دریافت اقامت توریستی ترکیه
  • دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیلی و دانشجویی
  • دریافت اقامت کاری ترکیه
  • دریافت اقامت ترکیه از طریق أمور پژوهشی

 

چگونه می توان اقامت دائم یا تابعیت ترکیه را دریافت کرد؟

طبق قانون 6458 اداره مهاجرت جمهوری ترکیه که در سال 2013 برای اتباع خارجی من جمله ایران تصویب شده است، با خرید ملک در کشور ترکیه اقامت یک ساله به شما تعلق میگیرد که سالیانه قابل تمدید است و پس از پنج سال حضور در خاک ترکیه به شرط نداشتن سوء پیشینه‌ای در این مدت می توانید درخواست تبدیل اقامت به تابعیت و اخذ شهروندی ترکی>ه را بدهید.

آیا با ویزای توریستی می توان درخواست اقامت دائم یا حق شهروندی داد؟

خیر, ویزای توریستی قابل تبدیل به اقامت دائم و یا حق شهروندی نیست.اما در صورتی که ۸ سال در خاک ترکیه با ویزای توریستی حضور داشته باشید و ملکی با ارزش کمتر از حداقل مورد نیاز (امروز ۲۵۰ هزار دلار) خریداری کرده باشید، می توانید درخواست شهروندی ترکیه را بدهید. اما در آن صورت هم باز احتمال قبولی بسیار کم است.

 

آیا با اجاره خانه می توان اقامت دریافت کرد؟

خیر, طبق قانون اداره مهاجرت جمهوری ترکیه، اقامت دائم و حق شهروندی به اتباع خارجی که ملکی را اجاره می کنند داده نخواهد شد.

 

آیا امکان تابعیت دوگانه در ترکیه وجود دارد؟

بله، جمهوری ترکیه اجازه داشتن ملیت دوگانه را به افراد می دهد. اما شما باید با کشور مادری خود این مطلب را چک کنید زیرا بسیاری از کشورها ملیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسند یا محدودیت هایی در خصوص آن دارند. البته داشتن ملیت دوگانه ایرانی-ترک برای ایرانیان وجود دارد.

 

مدت زمان لازم برای اخذ شهروندی ترکیه چقدر است؟

مدت زمانی که یک درخواست شهروندی در ترکیه طول می کشد بستگی به شرایط خاص متقاضی دارد، اما بطور میانگین حدود یک سال طول می کشد. اطلاعات به روز می تواند از وزارت کشور به دست آید. طبق شرایط و ضوابط قانون شماره 5901 شهروندی، اگر درخواست شما رد شود، می توانید مجددا به اداره محل اقامت خود درخواست دهید.