درباره خرید ملک در ترکیهبیشتر بدانید

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

چه محدودیتی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد؟

در مناطق نظامی و روستایی خرید ملک برای خارجیان ممنوع است. در مورد همسایگان ترکیه، خرید ملک در نواحی نزدیک به مرز کشور خودشان ممنوع یا همراه با شرایط خاصی است.

 

برای خرید ملک در ترکیه به چه مدارکی نیاز است؟

پاسپورت و ترجمه رسمی آن توسط دفاتر ترجمه داخل ترکیه به همراه ۲ قطعه عکس پرسنلی

 

در رابطه با انتقال ملک چه هزینه هایی به عهده خریدار است؟

مالیات بر خرید، مالیات بر برملک، خرید تمبر و هزینه های انتقال اسناد آب، برق (گاز و تلفن در صورت وجود)

 

در صورت فوت صاحب ملک قانون ارث درباره اتباع خارجی چگونه است و آیا ملک به ورثه خواهد رسید؟

با توجه به قوانین کشور جمهوری ترکیه، قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می‌باشد و برای یک شهروند خارجی همان طور اجرا می شود که برای شهروندان ترک اجرا می شود. یعنی در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی، دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد ودر غیر این‌ صورت املاک و دارایی های متوفی مطابق قانون به همسر و فرزندان ایشان خواهد رسید.

 

مجوز ستاد ارتش چیست؟

برای تنظیم سند در دفترخانه نیاز به اخذ مجوز از ستادارتش در ازمیر است که انجام آن بین ۶ تا ۸ هفته زمان می برد که در صورت عدم حضور شما در ترکیه می توانید با دادن وکالت به وکلای ترک این شرکت به ایران باز گردید و ما پس از دریافت مجوز بعنوان نماینده شما در دفترخانه حاضر شده و ملک را برای شما خریداری می کنیم. در صورتی که در منطقه مورد نظر قبلا ملکی به اتباع خارجی فروخته شده باشد، نیازی به گرفتن دوباره مجوز نیست.

شرایط خرید ملک در ازمیر به چه صورت است؟

شما پس از بررسی املاک موجود در رسانه های شرکت ییلدیزحان می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و برای بازدید از املاک اقدام کنید و پس از پسندیدن امور انتقال سند (صحت اطلاعات صاحب سند، نداشتن معارض و بدهی و سالم بودن سند توسط تیم ییلدیزحان) انجام خواهد شد و در نهایت ثبت سند طی یک روز کاری انجام خواهد شد.

 

آیا امکان خرید اقساطی وجود دارد؟

در جمهوری ترکیه امکان خرید اقساطی خانه آماده وجود دارد و این موضوع کاملا وابسته به واحد انتخابی شما و نظر مالک آن است. اما با توجه به اینکه انتقال سند پس از اتمام اقساط انجام خواهد شد، برای جلوگیری از خطرات احتمالی مانند فوت صاحب خانه، تغییرات قوانین اقامت و خرید مشکن و همینطور ضعف سیستم انتقال اسناد در ترکیه و امکان سوء استفاده افراد سودجو پیشنهاد تیم ییلدیز حان به شما خرید نقدی و دریافت سند رسمی است که در یک روز کاری انجام می شود.

 

انتقال سند چگونه انجام خواهد گرفت؟

برای انتقال سند به اتباع خارجی تنها یک کپی از پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی (که در کشور ترکیه انجام خواهد شد و نیازی نیست در ایران آن را تهیه نمایید) به همراه دو قطعه عکس لازم است. تیم ییلدیزحان کلیه مراحل اداری و قانونی را برای خريد ملک در جمهوری ترکيه را برای شما انجام می‌دهند. تنظیم سند ملک در دفترخانه و در حضور وکیل و مترجم رسمی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که بنا بر قوانین دولت ترکیه (بخشنامه ۱۷۵۱ مصوب سال ۲۰۱۳) اگر در محل خريد خانه مورد نظر شما قبلا به اتباع خارجی ملکی فروخته شده باشد، سند نهایتا ظرف 48 ساعت انتقال می‌یابد. در غیر این‌صورت روند اداری آن (به جهت بررسی اینکه ملک مورد نظر به مراکز خاص نظامی و حکومتی نزدیک نباشد) بین ۶تا ۸هفته زمان می برد که این پروسه توسط مالک انجام خواهد شد و در صورت موافقت ارگانهای ذیربط شما قادر به خرید آن ملک خواهید بود.

 

سندی که برای ملک دریافت می‌کنیم به چه صورت خواهد بود؟

در جمهوری ترکیه با انتقال املاک و مستغلات برای تمامی اتباع خارجی سند سند رسمی و دولتی یا تاپو TAPU صادر می‌شود. این سند همانند سندی است که برای تبعه های ترک صادر می‌شود و تفاوتی با آن ندارد و تاریخ انقضا ندارد (۹۹ ساله نیست). بنابراین با داشتن سند، شما مالک ملک از عرصه و اعیان طبق سند خواهید بود و طبق قانون حقوقی این کشور تنها شخص صاحب سند حق نقل و انتقال ملک به غیر را دارد و هیچ ارگانی حق تعرض به ملک شما را نخواهد داشت. سند ملک در ترکیه در دو رنگ صادر می‌شود که سند قرمز رنگ برای مالک خانه و سند آبی رنگ برای مالک زمین است.

 

جزئیات سند

 • آدرس ملک
 • عکس مالک سند
 • مشخصات ثبتی ملک در اداره اسناد
 • نوع مجوز و کاربری ارائه شده
 • مساحت کل ملک
 • نوع مالکیت
 • قیمت ملک به ارزش لیر ترکیه (بسیار مهم در هنگام خرید)
 • مشخصات مالک قبلی
 • مشخصات مالک جدید
 • آخرین تاریخ تغییر مالکیت
 • شماره ثبت مالکیت قبلی
 • اطلاعات مربوط به ثبت مالکیت جدید
 • تاریخ تغییر مالکیت جدید
 • تاریخ، مهر و امضای مدیر اداره ثبت اسناد