درباره خدمات بعد از اقامتبیشتر بدانید

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

آیا با خرید ملک میتوانم حساب بانکی افتتاح کنم؟

باز کردن حساب بانکی در ترکیه منوط به دریافت اقامت ترکیه است و شما پس از دریافت اقامت (از هر نوع که باشد) می توانید در بانک های ترکیه حساب باز کنید. البته شرایط افتتاح حساب در بانکهای ترکیه متفاوت است و در برخی بانکها سخت گیری هایی از جمله ثبت آدرس رسمی توسط اداره نفوس لازم است.

 

برای آموزش زبان ترکی به کجا مراجعه کنم؟

در ترکیه برای اتباع خارجی که اقامت ترکیه را دریافت کردند کلاسهای رایگان آموزش زبان ترکی برگزار می شود. با پر کردن فرم در شهرداری پس از دریافت کارت اقامت منتظر تماس و اعلام زمان شروع کلاس باشید.

 

هزینه حمل و نقل در ترکیه چقدر است؟

برای حمل و نقل در ترکیه می توان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کرد. معمولا در شهرهای بزرگ مانند استانبول و ازمیر کارت تردد وجود دارد که برای اتوبوس، مترو، تراموا و کشتی استفاده می شود. معمولا هزینه هر تردد حدود ۳ لیر است. سایر موارد مانند دلموش (ون هایی هستند که حدود ۱۵ نفر ظرفیت نشسته دارد و تا جایی که هم جا داشته باشه مسافر ایستاده سفر می کنند.) و تاکسی را نقدا باید پرداخت کنید. دلموش بین ۲.۵ تا ۳.۵ لیر و ورودی تاکسی در ازمیر ۳.۹۰ و در استانبول ۴.۵۰ لیر است. دسامبر ۲۰۱۸

 

هزینه رجیستر گوشی موبایل در ترکیه چقدر است؟

شما پس از خرید سیم کارت در ترکیه و استفاده از آن در گوشی تلفن همراهتان که از ایران خریده اید، یک پیام دریافت خواهید کرد که تاریخ غیر فعال شدن تلفن همراه شما را اطلاع خواهد داد. قبل از این تاریخ شما فرصت دارید تا با مراجعه به اداره مالیات محل سکونت خود و پرداخت هزینه ها، گوشی خود را رجیستر کنید. سپس با ارایه فیش پرداختی به اپراتور مورد نظر یا از طریق سایت دولت الکترونیک ترکیه می توانید مراحل رجیستر گوشی خود را کامل کنید.

 

برای خرید لوازم خانه در ترکیه با قیمت مناسب به کجا بروم؟

در ترکیه برای خرید لوازم منزل علاوه بر فروشگاه ها و نمایندگی های لوازم خانگی می توانید به اسکیجی بازارها بروید. در این بازارها می توانید اجناس خوب و با کیفیت را با قیمت های بسیار مناسب پیدا کنید. یکی دیگر از مزایای این بازارها جمع شدن کلیه لوازم در یک محل است. "ایکی چشمه لیک" و "کارا باغلار" دو تا از بهترین اسکیجی بازارهای ازمیر هستند.

 

برای ورود به سامانه دولت الکترونیک چه کاری باید بکنم؟

برای دریافت رمز دولت الکترونیک کافیست به نزدیک‎ترین مرکز پست مراجعه و با پرداخت 2 لیر آن را دریافت کرده و وارد سیستم شوید. همچنین با کارتهای بانکی می توان از طریق اینترنت رمز را دریافت کرد.

 

در صورت تغییر آدرس در طی مدت اقامت چه کار باید بکنم؟

در صورتی که طی مدت اقامتتان محل سکونت خود را تغییر دادید باید طی مدت ۲۰ روز کاری آدرس جدید را به اداره مهاجرت اطلاع دهید. برای این کار مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

  • فرم تکمیل شده ثبت تغییرات که آن را از خود اداره مهاجرت دریافت می کنید
  • اصل و کپی پاسپورتتان
  • اصل و کپی کارت اقامتتان (کیملیک)
  • تاییدیه اداره نفوس ترکیه که پس از ثبت آدرس در اداره نفوس به شما می دهند